Viera Leščáková, PaedDr.
štátna tajomníčka
Brief info

Obec: Veľký Šariš
Vek: 48 rokov

Číslo na hlasovacom lístku: 77
Kresťanskodemokratické hnutie, SME RODINA, Sloboda a Solidarita, ZAĽUDÍ

Som rodáčka z Prešova, vyštudovala som tu a žila som na Sídlisku III. 37 rokov. Teraz bývame spolu s mojimi chlapmi – manželom a dvomi synmi, 23 a 12 ročným, vo Veľkom Šariši. Som hrdá východniarka a všemožne sa už roky snažím pomôcť k rozvoju nášho kraja a okresu. Som učiteľkou angličtiny a dejepisu, učila som 10 rokov v obci Sedlice (veľa krásnych spomienok zo začiatku mojej kariéry), potom na Strednej umeleckej škole v Prešove a potom ako riaditeľka ZŠ Prostejovská, do ktorej som chodila ako dieťa. Neskôr som bola poslankyňou NR SR a teraz pôsobím ako štátna tajomníčka na ministerstve kultúry.
Pred piatimi rokmi ste svojimi hlasmi rozhodli, že chcete zmenu v riadení kraja. Stala som sa poslankyňou PSK a v tíme nového župana Milana Majerského sme začali novú éru, v ktorej sa podarilo naštartovať, ale aj úspešne dokončiť množstvo projektov. Kraj sa zobudil – nové cesty, križovatky, oprava mostov, a čo mňa ako učiteľku veľmi teší, racionalizácia a obnova škôl v spolupráci so Svetovou bankou.
Pre rozvoj nášho kraja je mimoriadne dôležitá spolupráca samosprávy a jednotlivých ministerstiev. Som veľmi rada, že ministerstvo kultúry podporilo viaceré projekty v našom okrese – opravy divadiel, knižníc a galérií, lebo nielen chlebom je človek živý.
Ak budeme ťahať za jeden povraz, vieme náš kraj a okres posúvať míľovými krokmi dopredu. Budem rada, ak ma vo voľbách pošlete v našom spoločnom snažení pokračovať.